вересень
3 Червня 2023

Як розпочати будівництво нації. Українські землі у складі Російської імперії у другій половині XVIII – першій половині XIX ст. – 9 клас

Учитель історії Владислав Штегельський про:

  • яким було становище українських земель у складі Російської імперії у другій половині XVIII – першій половині ХІХ століть
  • що таке промисловий переворот і до чого тут українські бізнесмени
  • що таке нація та з чого і як розпочалось національне відродження українців

Тут і про повстання Устима Кармалюка, і про Одесу, яка стає центром торгівлі, і про чумаків. Автор намагається пояснити, як формувалася українська нація на прикладі дорослішання людини.

Питання для самоперевірки

  1. Повторіть три етапи національного відродження, про які ви почули. Спробуйте визначити на якому етапі перебували українці протягом першої половині ХІХ ст. Які факти можуть аргументувати ваші думки?
  2. Визначте основні організації, які існували на українських землях у першій половині ХІХ ст. та їхні погляди. Яка з організацій, на вашу думку, була найбільш ефективною та впливовою?
  3. Спробуйте знайти інформацію про меценатську діяльність українських підприємців ХІХ століття. Чому важливо, аби бізнес фінансував освіту та культуру? Знайдіть приклад сучасних бізнесменів, які займаються такою діяльністю.